Izba Pamięci KWK "Andaluzja'

Jak co roku, pamiętając o korzeniach naszej szkoły, w dzień górniczego święta w Izbie Pamięci KWK Andaluzja odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu edukacyjnego "Lekcje pamięci".

W projekcie, polegającym na przygotowaniu i prowadzeniu lekcji dla dzieci i młodzieży o tradycjach górniczych Piekar Śląskich i historii KWK Andaluzja, w tym roku szkolnym uczestniczą: Natalia Grunberg, Oliwia Pietruszka, Daniel Kołodziejczyk oraz Błażej Hacaś. Opiekunami projektu są: Małgorzata Mzyk-Porada i Tomasz Walaszek. 
Zainteresowane szkoły i przedszkola zapraszamy na lekcje do Izby po umówieniu terminu przez sekretariat szkoły.

 

 

 

 
 

W listopadzie w Izbie Pamięci KWK Andaluzja odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu edukacyjnego "Lekcje pamięci" skierowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych naszego miasta. Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły : Oliwia Pietruszka, Daniel Kołodziejczyk i Błażej Hacaś, pod opieką Małgorzaty Mzyk-Porada i Tomasza Walaszka przybliżali przedszkolakom z MP nr 15 podstawowe informacje dotyczące historii i tradycji górniczych w Piekarach.

 

W dniu 21 stycznia br., gościliśmy w naszej szkole w ramach projektu edukacyjnego "Razem możemy więcej" uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dąbrówki Wielkiej, którzy tym razem odwiedzili naszą Izbę Pamięci KWK "Andaluzja". Naszych gości oprowadzili: Kasia, Edyta, Sebastian i Łukasz, którzy opowiedzieli o historii kopalnii i przemysłu wydobywczego w naszym mieście, a  także o obyczajach i tradycjach górniczych. Nasi goście zobaczyli również nowelę animowaną "Demon Szarlejem zwany" stworzoną przez naszego absolwenta. Na zkończenie zgodnie z tradycją Izby przyszła pora na wspólne zdjęcia.

 

 

                                           

 

W ubiegły czwartek i piątek w naszej Izbie Pamięci KWK Andaluzja odbyło się siedem lekcji o tradycjach górniczych w naszym mieście. Izbę odwiedzili uczniowie klas I, II i III z MSP nr 13. Przypominamy że uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym "Lekcje pamięci " to: Katarzyna Wosz, Edyta Joszki, Łukasz Pawełczyk oraz Sebastian Kraus. Jak zawsze nasi uczniowie nawiązali świetny kontakt z młodszymi kolegami i w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli zagadnienia historii regionu. Opiekunami projektu są; p. Małgorzata Mzyk-Porada oraz p. Tomasz Walaszek. Zapraszamy inne szkoły z naszego miasta do odwiedzenia naszej Izby. Zapisy na lekcje poprzez sekretariat ZS 1.

W dniu 11 czerwca gościliśmy w naszej Izbie Pamięci międzynarodowych wolontariuszy z Biblioteki Miejskiej – Leę, Morganę, Jesusa i Sedata.
Na  początku nasi goście obejrzeli  prezentację multimedialną, która  przybliżyła im historię naszego miasta oraz  jego współczesne „wizytówki”. Prezentacja w języku angielskim została wykonana przez ucznia klasy I a Daniela Pliszkę. Następnie nasi uczniowie: Łukasz Pawełczyk, Edyta Joszki, Katarzyna Wosz, Mikołaj Sinacki oraz opiekunowie p. Małgorzata Mzyk-Porada i Tomasz Walaszek oprowadzili naszych gości po Izbie Pamięci. Przestawili ideę powstania Izby, a także przybliżyli im bogatą historię KWK Andaluzja. Nasi goście zadawali wiele ciekawych pytań, które dotyczyły kopalni Andaluzja, ludzi tam pracujących, a także codziennego życia w czasach komunizmu. Spotkanie okazało się  niezwykle satysfakcjonująca dla  obu stron również dzięki pomocy p. Piotra Dłubaka, nauczyciela języka angielskiego, który czuwał, by bariery językowe nie stały się problemem w komunikacji. 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar