Nasi absolwenci

Miło nam poinformować, że nasi absolwenci technikum informatycznego (Dawid Szczepaniak, Damian Brol, Wojciech Nelec "Batman z Piekar rodem", Paweł Grzywacz, Mateusz Tomanek oraz może i inni, których nie dało się uchwycić) wzięli czynny udział w Pyrkonie - festiwalu fantastyki, który miał miejsce w Poznaniu w dniach od 21 do 23 marca. Odbywający się co roku (doczekaliśmy sie już czternastu edycji!) w marcu zebrał na Międzynarodowych Targach Poznańskich liczne grono fanów nie tylko fantastyki. Na przestrzeni trzech dni uczestnicy festiwalu byli świadkami ciekawych prelekcji, pokazów czy też wystaw oraz mogli uczestniczyć w wielu blokach integracyjnych - przez cały festiwal można było uczestniczyć w karaoke, pograć w Rock Banda, zatańczyć w Dance Dance Revolution, czy też pograć wspólnie w "gry bez prądu". Fanów klimatu Fallouta na pewno ucieszył widok miasteczka postapokaliptycznego, ale również fani średniowiecznych klimatów nie mogli narzekać - dla nich na festiwalu pojawiło się średniowieczne obozowisko. Na przygotowanym przez MSI stanowisku można było pograć w Leauge of Legends oraz przedpremierowo w Age of Wonders 3 (przy okazji można było zamienić kilka słów z ekipą Techlandu - wydawcą gry w naszym kraju).

Ww pamięci zapadły takie momenty jak przemarsz wojska średniwiecznego czy też zabawa zorganizowana przy miasteczku postapokaliptycznym do znanego hitu z serwisu YouTube. Podsumowywując - na prawdę ciężko streścić te trzy dni. Było dużo zabawy, przez festiwal przewinęli się ciekawi ludzie (obok gości zagranicznych, pojawił się Dominik Gotojuch, który pracował na grą Fable 3 w studiu Lionhead, a poźniej po powrocie do kraju wraz z ekipą CDProjekt RED wspóltworzył najnowszą część Wiedźmina, czy też Paweł "MrJedi" Musiałkowski - znany redaktor czasopisma Cd-Action). W największym skrócie: kto nie był - niech załuje :). Powyższy reportaż przygotował i dostarczył większość zdjęć nasz absolwent Dawid Szczepaniak.

 

Zapraszamy też do przeczytania obszernej relacji z festiwalu w czasopiśmie NOIRCAFE.PL, którego jednym z redaktorów jest właśnie Damian Brol. Po kliknięciu w przykładowe zdjęcia zapraszamy do pełnej galerii.

Szanowni Absolwenci ZS1!

Zachęcamy wszystkich absolwentów naszej sympatycznej szkoły do podzielenia się informacjami na temat swoich dalszych losów życiowych. Pracujecie, uczycie się, a może ciągle szukacie życiowego celu - po prostu napiszcie o tym. Nie były nam obojętne Wasze losy, kiedy chodziliście do naszej szkoły i nie są nam obojętne również teraz, kiedy już jesteście absolwentami. Osoby, które już kiedyś dokonały wpisu, może zechcą go zaktualizować, jeżeli zaszły jakieś istotne zmiany?!. Pamiętajcie, że ciągle pozostajecie w naszej pamięci.

Strona, na której można zamieszczać informacje znajduje się po adresem http://www.absolwent.zs-1.edu.pl/

W dniu 6.12.2013 r. w siedzibie ING BANK ŚLĄSKI w Katowicach odbyły się Warsztaty prowadzone przez specjalistów z ING pt. Best IT, podczas których nie zabrakło naszych uczniów i absolwentów (Marlena Gancarzewicz IIIb; Paweł Giza - absolwent ZS1 2013). W warsztatach mogli wziąć udział studenci wydziału AEI oraz pasjonaci z branży IT. Na początku warsztatów przedstawiona została historia aplikacji mobilnych w bankowości i obecnie stosowane rozwiązania, następnie z racji zajęć praktycznych uczestnicy mieli okazję poznać budowę aplikacji ING od środka, zobaczyć jak są zabezpieczane oraz nawet zaprogramować własne rozwiązania. Na koniec przedstawiono uczestnikom możliwość współpracy z ING MOBILE BANKING w formie praktyk zawodowych, a nawet podjęcia pracy. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia. Za tydzień kolejne warsztaty pt. Jakie możliwości daje Cloud Computing dla bankowości oraz zabezpieczenie informatyczne struktur bankowych.
W dniu dzisiejszym odwiedziło nas dwóch naszych absolwentów Technikum Informatycznego: Tomasz Balwierz i Rafał Piecha, spotkanie było na tyle niesamowite, że nasi goście przedstawili w nietypowy sposób jak wyglądają specjalistyczne i profesjonalne komputery dużych firm komputerowych jak HP, DELL, FUJITSU-SIEMENS, LENOVO i IBM. Spotkanie było podzielone na dwa panele: WYKŁAD i LABORATORIUM.Podczas krótkiego wykładu można było poznać historię dwóch młodych osób, którzy jeszcze w czasach gdy byli naszymi uczniami rozpoczynali biznes na giełdzie komputerowej i jak wyglądała ich droga do firmy MIKROTECH (oddział Katowice), w której działają na co dzień, a także przedstawili czym się zajmują każdego dnia i jak wygląda ich firma od środka. Dowiedzieliśmy się, że często oryginalne sprzętowe rozwiązania biznesowe są tańszą alternatywą od składanych komputerów, które często odmawiają nam posłuszeństwa. Warsztaty okazały się gwoździem programu, podczas którego każdy uczeń mógł samodzielnie rozłożyć, zmontować, a nawet naprawić kilka z oryginalnych komputerów, które przywieźli ze sobą Tomek i Rafał. Komputery te różnią się od tych spotykanych na co dzień w naszych domach gdyż większość urządzeń peryferyjnych jest montowana bez użycia narzędzi, a montaż całego zestawu komputerowego zajmuje nie więcej niż 1 minutę. Żadne pytanie nie pozostało dziś bez odpowiedzi, a każdy problem został bezproblemowo rozwiązany pod okiem bardziej doswiadczonych kolegow. Na koniec absolwenci przedstawili sprzęt profesjonalny audio firmy BOSE. To niezmiernie miłe, że nasi dawni uczniowie dzielą się swoimi bogatymi doświadczeniami z młodszymi od siebie kolegami, a dzisiejszy ich pokaz można porównać profesjonalnego wykładu z bogatym laboratorium - jeszcze raz Wam dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

Miło nam poinformować, że na bieżąco śledzimy losy naszych absolwentów i cieszymy się wszystkimi ich osiągnięciami (na pewno nie wszystkie da się uchwycić). Polecamy natomiast ciekawą historię jednej z naszych absolwentek Technikum Ekonomicznego: Karoliny Krygier, którą doceniono za granicą naszego kraju, polecamy całą wypowiedź i Karolino gratulujemy wielkiego sukcesu:

W tym roku postanowiłam skorzystać z zaproszenia przyjaciół i wybrałam się na urlop do Niemiec. Spędziłam miesiąc w uroczej miejscowości Pfullendorf. Przy okazji zwiedzałam cały Region Bodensee-Oberschwaben. Szukając na stronę Pfullendorfu informacji o tym co warto zwiedzić w mieście, zauważyłam informację o konkursie fotograficznym. Fotografia jest moja pasją od kilku lat, więc postanowiłam zaryzykować i wziąć udział w tym konkursie. Wybrałam się na spacer po Pfullendorfie w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego co mogłabym pokazać na zdjęciu. Zrobiłam mnóstwo zdjęć. Później pojawił się duży problem związany z wyborem tego jedynego.

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar