Aktualności

W piątek 6 października gościliśmy w naszej szkole panią Małgorzatę Kocek z MBP w Piekarach Śląskich oraz europejskich wolontariuszy: Maëvę z Francji i Maxa z Hiszpanii. Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Spotkajmy się – szkoła współpracy”. Uczniowie kl. 4a oraz przedstawiciele SKW mieli okazję dowiedzieć się: kim są europejscy wolontariusze, co składa się na Europejski Wolontariat, gdzie i na jak długo można wyjechać w ramach Europejskiego Wolontariatu. Ponadto wolontariusze opowiedzieli o sobie i pobycie w Polsce. Wizyta było okazją do lepszego poznania się i zaplanowania dalszych wspólnych działań.

 

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza. Zgłosiła się kolejna grupa uczniów gotowa do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym i działającą na rzecz innych. Podczas zebrania m.in. omówione zostały zasady współpracy oraz przedstawione planowane działania na najbliższy rok szkolny. Szkolny Klub Wolontariusza prowadzony jest w ramach oferty zajęć pozalekcyjnych, którego celem jest promowanie wśród uczniów postaw altruistycznych oraz zachęcanie do działalności na rzecz innych. Obecnie klub liczy 40 wolontariuszy.

Witamy nowych i zeszłorocznych członków. Zapraszamy do współpracy.

Najważniejsze święto ekologiczne obchodzone jest 22 kwietnia, ale dopiero wczoraj uczciliśmy ten dzień w naszej szkole. W ramach projektu „Razem możemy więcej” wspólnie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej uczestniczyliśmy w prezentacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły p.t. ”Zagrożenia ekologiczne na świecie”. Uroczystość zaszczyciła swoją obecności dyrektor szkoły p. Jolanta Gottwald oraz kierownik WTZ p. Anna Bednarek. Uczniowie i podopieczni WTZ wyrazili swoje emocje w formie pracy plastycznych nawiązujących tematycznie do hasła tegorocznych obchodów Dnia Ziemi ”Palący temat –niska emisja”. Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii. 

W środę grupa wolontariuszy pod opieką p. Beaty Onak odwiedziła podopieczne Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Piekarach Śląskich. Katarzyna, Sebastian, Kinga i Patrycja zaśpiewały piosenki rekolekcyjne. Repertuar Wielkanocny bardzo spodobał się mieszkańcom i pracownikom zakładu. Były liczne brawa i zapewnienia o naszej kolejnej wizycie.

W dniu 21.12.2015 r. uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariusza wraz z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich wystawili w Ośrodku Kultury Andaluzja Jasełka, przygotowane w ramach realizacji projektu „Razem możemy więcej”.
Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonej widowni. Autorska koncepcja, zaangażowanie i pasja uczestników warsztatów, uczniów oraz opiekunów i nauczycieli, zaowocowała przedstawieniem, które na długo pozostaje w pamięci. Spektakl powstał pod kierunkiem p. Eweliny Dehn, p. Katarzyny Sukiennik, p. Karoliny Madeja oraz p. Agnieszki Żalek.
W dniu 22.12.2015 r. Jasełka mieli okazję obejrzeć nauczyciele, pracownicy szkoły oraz nasi uczniowie.


 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar