Klasa celno-prawna

7 grudnia uczniowie Klasy celno-prawnej pojechali na swoją pierwszą wycieczkę przedmiotową. Jej celem było poznanie specyfiki pracy służb lotniskowych, a w szczególności funkcjonariuszy Służby Celnej, Straży Granicznej oraz lotniskowej Straży Pożarnej. Dzięki zaangażowaniu pracowników Izby Celnej mieliśmy możliwość zwiedzić lotnisko od strony, która jest na codzień niedostępna dla zwiedzających. Uczniowie wysłuchali i zobaczyli ciekawe prezentacje, wykonane przez pracowników służb mundurowych. Funkcjonariusze opowiedzieli jak wygląda praca pirotechnika, jaka jest specyfika zawodu lotniskowego strażaka i wreszcie do której bramki powinni się udać po przylocie, gdy chcą coś zgłosić do oclenia.

 

W dniu dzisiejszym uczniowie Zespołu Szkół nr 1 uroczyście rozpoczęli  nowy Rok Szkolny. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański, Pani Rzecznik Prasowy Izby Celnej w Katowicach podkom. Grażyna Kmiecik oraz Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich: st.asp. Dagmara Wawrzyniak i st. asp. Piotr Świtała.  Na początku uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor dr Jolanta Gottwald, która zainaugurowała nowy Rok Szkolny oraz przypomniała historię II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1. Następnie głos zabrali nasi goście, życząc wszystkim uczniom i całemu Gronu Pedagogicznemu wielu sukcesów w procesie edukacji.

 

Uwieńczeniem uroczystości były ślubowania uczniów klas pierwszych o profilach: policyjnym i celno – prawnym oraz mianowania uczniów klas drugich i trzecich o profilu policyjnym na wyższe stopnie kadeckie.

 

W murach szkoły pojawili się również uczniowie Technikum nr 1 im. Jacka Karpińskiego. Oprócz dotychczasowych kierunków: technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik elektryk, technik ekonomista, będą również kształcić się w klasie informatycznej o specjalizacji e-sport. Po oficjalnym przywitaniu przez Panią Dyrektor dr Jolantę Gottwald, głos zabrali: Zastępca Dyrektora  - Pan mgr Jan Pusiak,  Kierownik Szkolenia Praktycznego – Pan mgr inż. Jacek Piasecki oraz Pedagog Szkolny – Pani mgr Karolina Madeja. Wszyscy życzyli uczniom sukcesów w nauce oraz satysfakcji z wyboru naszej szkoły.

Po oficjalnej części uroczystości, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego Roku Szkolnego 2016/2017 oraz wielu sukcesów w pracy i nauce. Zdjecia z uroczystości do obejrzenia w naszej galerii

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar