ECCC

 

Drodzy uczniowie Zespołu Szkół nr 1

W murach naszej szkoły zdobywacie fachową wiedzę informatyczną. Dajemy Wam szansę na potwierdzenie tej wiedzy międzynarodowym egzaminem i certyfikatem ECCC w naszym Ośrodku Egzaminacyjnym. Warto zaznaczyć, że Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich jest jedyną szkołą na Śląsku, w której ten certyfikat można zdobyć. 

Również osoby do tej pory w żaden sposób nie związane z naszą szkołą mogą w niej zdawać egzaminy, a tym samym zdecydowanie zwiększyć swoją szansę na zdobycie ciekawej pracy, nie tylko w branży IT. Wystarczy zgłosić się do sekretariatu szkoły i zadeklarować chęć zdobycia certyfikatu ECCC. 

 

Czym jest ECCC?

ECCC - Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych, określa wiedzę i umiejętności na różnych poziomach od podstawowego, poprzez średniozaawansowany i zaawansowany, aż po najwyższy – eksperta. Każdy może się sprawdzić w różnych obszarach:

 

1. TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH

- Sprzęt i oprogramowanie komputerowe

- Edycja dokumentów

- Obliczenia arkuszowe

- Bazy danych

- Multimedia

- Technologie informacyjno-komunikacyjne

- Technologie mobilne

- Grafika biznesowa

 

2. INFORMATYCZNYM

- Programowanie

- Grafika komputerowa

- Tworzenie aplikacji internetowych

 

3. TECHNICZNYM

- Projektowanie dwuwymiarowe

- Projektowanie przestrzenne

 

Poziomy certyfikacji

A. Poziom podstawowy ECCC

Wyznacza minimalne wymagania w stosunku do użytkownika technologii z danego modułu tematycznego. Osoba posiadająca taki certyfikat zna teoretycznie bazowe pojęcia z danego modułu (np. Edycji dokumentów) oraz potrafi się posługiwać ogólnie dostępnymi narzędziami w podstawowym zakresie funkcjonalnym. 

B. Poziom średniozaawansowany ECCC

Sprawdza kompetencje zdefiniowane dla poziomu podstawowego wraz z rozszerzonym zakresem funkcji narzędzi i technologii informatycznych, których dotyczy dany moduł. 

C. Poziom zaawansowany ECCC

Wyznacza wymagania poziomu średniozaawansowanego rozszerzone o biegłe posługiwanie się zaawansowanymi funkcjami narzędzi i technologii informatycznych w danym obszarze. 

D. Poziom ekspercki ECCC

Oznacza wysoką biegłość, rozległą wiedzę oraz duże doświadczenie praktyczne w weryfikowanym obszarze. 

  

Jak zdać egzamin?

Egzaminy ECCC odbywają się na platformie e-learningowej w jednej z naszych pracowni komputerowych. Tuż po zakończeniu egzaminu, egzaminowani od razu otrzymują informację o wyniku. Każdorazowo po zdaniu Egzaminu ECCC wydawany jest Certyfikat ECCC zawierający wynik egzaminu w procentach.

 

Koszty

Poziom A: Podstawowy - 50 zł

Poziom B: Średniozaawansowany - 75 zł

Poziom C: Zaawansowany - 100 zł

Poziom D: Ekspert - 150 zł

 

Bliższych informacji udzielają egzaminatorzy ECCC w naszej szkole: Robert Spendel, Marek Smyczek, Marcin Kaim, Ireneusz Dudek.

Technikum, nr 1 im Jacka Karpińskiego zostało wyróżnione ceryfikatem "Wiarygodna Szkoła" w kategorii "Technikum".

 

 

 

Szkoła w mediach

 

O patronie

 

Zbiór przydatnych linków z informacjami o Naszym Patronie

             

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1

ul. M.SKŁODOWSKIEJ-CURIE 49

41-949 PIEKARY ŚLĄSKIE

tel. 32 288 40 13

fax 32 288 31 07

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://zs-1.edu.pl

Sekretariaty

email sekretariat uczniowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email sekretariat szkoły:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

SlideBar